پرافتخارترین آموزشگاه سینمایی درجشنواره های جهانی
 
درباره ما    تماس با ما    ارسال فیلم    سفارش کار   
  عضویت ورود
 


دیپلم افتخار جشنواره فیلم مینسک برای "عروسک چینی بابا"/علی زارع دوره آتی این جشنواره را داوری خواهد کردعلی زارع قنات نوی،افتخاری دیگر را برای ساخت انیمیشن"عروسک چینی بابا"درجشنواره بین المللی فیلم مینسک کشور بلاروس به فارس تقدیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس،انیمیشن"عروسک چینی بابا"ساخته علی زارع قنات نوی و محصول مدرسه کارگاهی سینما، به خاطر نگاه خاص به عشق پدر و فرزند،دیپلم افتخار بخش عشق ابدی جشنواره بین المللی فیلم مینسک در کشور بلاروس را از آن خود کرد و کارگردان آن به عنوان داور دوره آتی این جشنواره انتخاب شد و این افتخار را از آن استان ادب پرور فارس دانست.

"عروسک چینی بابا " انیمیشنی است که نه تنها با کسب مقام های متعدد در جشنواره های خارجی خوش درخشیده است بلکه یک بار دیگر عرصه فرهنگ و هنر شیراز و استان را در فراسوی مرزها بر سر زبان انداخت که در همین راستا پس از کسب جایزه، این مقام را تقدیم سینما گران و هنرمندان فارس کرد.

این انیمیشن پیش از این جایزه بهترین فیلم  جشنواره ویوستر سوییس، بهترین انیمیشن ازجشنواره کائوشینگ هنگ کنگ و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را از جشنوارهviwester سوییس و جایزه و لوح تقدیر بهترین انیمیشن از جشنواره های  انیماماندی و بلوهرزنته برزیل، اورلوکایتالیا، اکسگراند آلمان، نائوسای یونان، سیکاف کره جنوبی، میشیگان آمریکا را از آن خود کرده است.

فیلم یادشده بیش از این کاندیدای 100جشنواره بین الملی بوده و در بیش از 130 جشنواره به عنوان نماتینده ایران حضور داشته است.

 زارع قنات نوی نویسنده و کارگردان انیمیشن «عروسک چینی بابا» پیش از این  به عنوان 10 فیلمسازبرترسال 2014 آسیا در جشن IFVA انتخاب شده بود .

این فیلمساز پرافتخار شیرازی که مدیرمسئول آموزشگاه آزاد سینمایی مدرسه کارگاهی سینما نیز می باشد، دانش آموخته مدرسه فیلم برلین است که تاکنون علاوه بر ساخت چندین فیلم کوتاه داستانی و مستند بلند، موفق شده است با برگزاری کارگاه های تخصصی با حضور اساتید مجرب سینمای ایران همچون: فرزاد موتمن، همایون اسعدیان، سعید عقیقی، محمد آلادپوش، محمود کلاری، محمدرضا اصلانی، نازنین مفخم، مهری شیرازی و زنده یاد ژیلا مهرجویی تعداد زیادی از علاقه مندان به سینما را با این هنرآشنا کند که این هنرجویان نیز در جشنواره های داخلی و خارجی حضوری موفق داشته اند .

از سایر آثار تولید شده در مدرسه کارگاهی سینما می توان به فیلم های کوتاه عقل سرخ ، فریادها و نجواها، سفرنامه سیستان، برندگان چیزی نمی برند، پاییز خاکستری، انیمیشن عروسک چینی بابا، انیمیشن زندگی دیگران، مستند بلند چراغ ها«مستند پرتره استاد جمال میرصادقی»، مستند بلند با باران ببار«مستند پرتره استاد امین فقیری»و ...... نام برد که این آموزشگاه در حال حاضر انیمیشنی با موضوع دفاع مقدس را در دست تولید دارد .

«عروسک چینی بابا»»  اقتباسی آزاد از داستان عروسک چینی بابا نوشته هوشنگ گلشیری است و داستان دختری است که زندانی شدن و کشته شدن پدر نویسنده اش را بوسیله عروسک های مادرش بازسازی می کند...

این انیمیشن طی سه سال طراحی و اجرا گردیده است. سبک انیمیشن فیلم، روتوسکوپی و دو بعدی است که اولین بار است که با چنین حجمی در ایران به اجرا درآمده است. زمان فیلم پانزده دقیقه است.

عوامل فیلم عبارتند از: نویسنده و کارگردان: علی زارع قنات نوی، انیماتور: علی امامزاده، بازیگران: هدیه فروتن ، علی ایرانمرد، پیروز تقی زاده، شراره مولا، مدیر تصویربرداری: محمدهادی سبحانیان، مدیر تولید: محمد حسن پور، موسیقی: فرزاد قبادی نژاد، طراحی صدا: علیرضا رهنما، ترکیب صدا: سینا خیاطان، طراح صحنه: لیلا محمدی، طراحی لباس: محمد ناصر نیازی، ساخت دکور: مهدی دینکانی، تدوین: علی زاع قنات نوی، جلوه های ویژه و تیتراژ: علیرضا رهنما، مسئول فنی: مصطفی خادمی، مشاور فیلمنامه: محمد هادی سبحانیان، دستیار تهیه: مسیح مسیح زاده لاری، دستیار کارگردان: فرزاد قبادی نژاد، دستیار تدوین: سجاد زارع، عکاس: علی کشاورزیان و منشی صحنه: سپیده تجلی