پرافتخارترین آموزشگاه سینمایی درجشنواره های جهانی
 
درباره ما    تماس با ما    ارسال فیلم    سفارش کار   
  عضویت ورود
 


سفرفیلمسازان شیرازی به جشنواره ایتالیافیلمسازان شیرازی یک بار دیگر توانستند عرصه فرهنگ و هنر شیراز را در فراسوی مرزها بر سر زبان ها بیندازد و با دو اثر "عروسک چینی بابا " و " زندگی دیگران " به بخش اصلی بیست و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه Visionaria در کشور ایتالیا راه یابند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس، انیمیشن های "عروسک چینی بابا " ساخته علی زارع قنات نوی و " زندگی دیگران " ساخته بهاره احمدی بعنوان نمایندگان ایران در بخش اصلی بیست و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه Visionaria در کشور ایتالیا حضور خواهند داشت  و شهر سیه نا  آبان ماه امسال میزبان این آثار خواهد بود .

 انیمیشن "عروسک چینی بابا" که اقتباسی از داستان کوتاه عروسک چینی بابا نوشته هوشنگ گلشیری است به روایت دختری می پردازد که زندانی و کشته شدن پدر نویسنده اش را بوسیله عروسک های مادرش بازگو می کند.

این انیمیشن طی سه سال طراحی و ساخته شده که سبک انیمیشن فیلم، روتوسکوپی و دو بعدی و برای اولین بار با چنین حجمی در ایران به اجرا درآمده، از محصولات مدرسه کارگاهی سینما و شرکت فیلمسازی گلبرگ فیلم می باشد که تاکنون موفق به کسب مقام های متعدد در جشنواره های بین المللی شده است.

این انیمیشن پیش از این جایزه بهترین فیلم  جشنواره viwester سوییس، بهترین انیمیشن از جشنواره کائوشینگ هنگ کنگ وجایزه بهترین انیمیشن از جشنواره بلاروس، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را از جشنواره viwester  سوییس و جایزه و لوح تقدیر بهترین انیمیشن از جشنواره های  انیماماندی و بلوهرزنته برزیل،  اورلوک ایتالیا، اکسگراند آلمان، نائوسای یونان، سیکاف کره جنوبی، میشیگان آمریکا را  از آن خود کرده است.

این فیلم بیش از این کاندیدای 130جشنواره بین الملی بوده و در بیش از 150 جشنواره به عنوان نماینده ایران حضور داشته است

 علی زارع قنات نوی نویسنده و کارگردان انیمیشن «عروسک چینی بابا» که متولد 1359 و دانش آموخته مدرسه فیلم برلین است، مدیرمسئول آموزشگاه آزاد سینمایی مدرسه کارگاهی سینما و رئیس هیئت مدیره شرکت فیلمسازی گلبرگ فیلم نیز می باشد که تاکنون علاوه بر ساخت چندین فیلم کوتاه داستانی و مستند بلند، موفق شده است با برگزاری کارگاه های تخصصی با حضور اساتید مجرب سینمای ایران، تعداد زیادی از علاقه مندان به سینما را با این هنر آشنا کند که این هنرجویان نیز در جشنواره های داخلی و خارجی حضوری موفق داشته اند. زارع قنات نوی پیش از این در جمع 10 فیلمساز برتر سال  2014 آسیا در جشن IFVA قرار گرفته بود .

عوامل فیلم عبارتند از: نویسنده و کارگردان : علی زارع قنات نوی ، انیماتور : علی امامزاده ، بازیگران : هدیه فروتن ، علی ایرانمرد ، پیروز تقی زاده ، شراره مولا ، مدیر تصویربرداری : محمدهادی سبحانیان ، مدیر تولید: محمد حسن پور ، طراحی صد ا: علیرضا رهنما ، ترکیب صدا : سینا خیاطان ، طراح صحنه : لیلا محمدی ، طراحی لباس : محمد ناصر نیازی ، ساخت دکور: مهدی دینکانی ، تدوین : علی زاع قنات نوی ، جلوه های ویژه و تیتراژ : علیرضا رهنما ، مسئول فنی : مصطفی خادمی ، مشاور فیلمنامه : محمد هادی سبحانیان ، دستیار تدوین : سجاد زارع ، عکاس : علی کشاورزیان ، منشی صحنه : سپیده تجلی

همچنین انیمیشن کوتاه " زندگی دیگران " به روایت دختری می پردازد که در پی از دست دادن امید خود برای ادامه زندگی ، در شرایط جدیدی قرار می گیرد .

این انیمشن که از محصولات مدرسه کارگاهی سینما و شرکت فیلمسازی گلبرگ فیلم است، بعنوان نخستین تجربه فیلمسازی بهاره احمدی محسوب می شود پیش از این درجشنواره های فیلمOISFF  سئول در کشورکره جنوبی و Rock 'n' Roll نایروبی در کشور کنیا حضور داشته است . این فیلمساز جوان که متولد 1366 می باشد فارغ التحصیل رشته انیمیشن از دانشگاه هنر شیراز می باشد دوره کارگردانی سینما را نیز در مدرسه کارگاهی سینما با موفقیت پشت سرگذاشته است .

عوامل این انیمیشن عبارتند ازکارگردان: بهاره احمدی، نویسنده: علی زارع قنات نوی، انیماتور: بهاره احمدی، تدوین، صداگذاری و موسیقی علیرضا رهنما

از سایر آثار تولید شده در مدرسه کارگاهی سینما می توان به فیلم های کوتاه عقل سرخ، فریادها و نجواها، سفرنامه سیستان، برندگان چیزی نمی برند، پاییز خاکستری، بندناف، انیمیشن عروسک چینی بابا، انیمیشن زندگی دیگران، مستند بلند چراغ ها «مستند پرتره استاد جمال میرصادقی»، مستند بلند با باران ببار«مستند پرتره استاد امین فقیری» و ...... نام برد.

گفتنی است، مدرسه کارگاهی سینما و شرکت فیلمسازی گلبرگ فیلم در حال حاضر انیمیشنی با موضوع دفاع مقدس و مستندی در مورد شهر شیراز را در دست تولید دارند .